Elhunyt a Zeneművészeti Kar két nyugalmazott tanára

A debreceni zenei felsőoktatás két nagy hatású, iskolateremtő tanára távozott.

Elhunyt Kányási József ny. főiskolai tanár, aki a debreceni felsőfokú oboaoktatás hazai és nemzetközi hírű mestereként tette híressé a debreceni tanár- és művészképzést. Ugyancsak búcsút veszünk Kammerer Andrástól, szintén iskolaalapító trombitaművésztől, ny. főiskolai tanártól, az egykori igazgatóhelyettestől, aki a debreceni rézfúvós képzés atyja, a trombitaoktatás szintén hazai és nemzetközi hírű mestere volt.

A Zeneművészeti Kar jogelőd intézményeiben évtizedeken át meghatározó volt az a kivételes minőségű oktatás, amely a két mester magas igényű munkáját fémjelezte. Az iskola belső közéletében is kiemelkedő szerepet játszó két professzor hiányát mindannyian keserűen vesszük tudomásul, és azt reméljük, hogy tanítványaikban továbbélve a jelenben és a jövőben is megmaradhatnak azok az elévülhetetlen szakmai érdemek és értékek, amelyek jelentősen hozzájárultak a debreceni felsőfokú zenészképzés fejlődéséhez.

egybe.jpg