Csendes éj helyett mozgalmas záróbuli

A Debreceni Egyetemen tanuló külföldi diákok részvételével hajnalig tartó party zárta a szorgalmi időszakot.

A 2013/2014-es tanév őszi szemeszterében is folytatódtak az év elején a Tudományegyetemi Karok Nemzetközi Kapcsolatok Központja által megkezdett programok, amelyek arra irányultak, hogy a Debrecenben tanuló külföldi hallgatók közelebb kerüljenek a magyar kultúrához, közben pedig megismertessék saját nemzetük szokásait az itt élőkkel. Az évzáró bulin több mint 400-an vettek részt.

Néptánc-tanítás, Luca napi hagyományok megidézése, nigériai népviselet- és indiai táncbemutató, a Zeneművészeti Kar hallgatóinak előadása és török táncműsor egyaránt szerepelt a december 13-i programban, ahol a karácsonyi öltözékben érkezett vendégek értékes nyereményekért szállhattak harcba a jelmezversenyben. Az estét hajnalig tartó party zárta, ami egyben a Debreceni Egyetemen tanuló külföldi cserediákok záró bulija is volt egyben.

xmasparty1.jpg

xmasparty2.jpg